top of page

פוסט קורונה Post Book

פוסט קורונה הוא ספר ייחודי שנכתב ב״זמן אמת״, תוך כדי התמודדות עם מחלת הקורונה והחיפוש אחרי הדרך האישית להחלמה ממנה. הספר התפתח מפוסטים בפייסבוק שנכתבו לבקשת החברים שביקשו להתעניין בשלומי, בעודי מתמודדת עם הקושי, הפחדים מבפנים וההפחדות מבחוץ ונאלצת לגייס את משאביי האישיים כדי להתמודד עם אלו ועם תכנים נוספים שצצו במהלך הימים שחלפו.

מאחר והפוסטים הפכו לויראליים ואנשים רבים דיווחו שהם נעזרים בתובנות שעלו מהם ואף שאבו עידוד למצבים אישיים שלאו דווקא נוגעים בחולי, אלא בהתמודדויות נוספות בשבילי החיים, עובו הפוסטים והפכו לספר מרתק בו סיפורי חיים שעברתי שזורים ונארגים עם מה ש״כאן ועכשיו״, כמו בסרט בו הכל מתרחש בו זמנית. כך היה.

פוסט קורונה - בדרך להחלמה, הוא ספר שעשוי  להיות

בן-ברית לכל מי שמשוטטים בשבילי החיים, נתקלים במהמורות ומחפשים פתרונות אישיים ויצירתיים לעבור בתוכם ולדלג מעליהם, בדרכם.

על המחברת

גילה רונאל היא אישה, בת זוג, אימא, חמות, סבתא וחברה. מאז 1992 גילה עובדת כדולה, מכשירה נשות מקצוע מתחום ההיריון והלידה במסגרות שונות, ומלמדת דולות ומדריכות הכנה ללידה במסגרת אמאלדת. היא מחלוצות וממובילות השינוי בארץ להעלאת המודעות ללידה טבעית זה כשלושים שנה, ממקימות מרכז הלידה לניאדו-דיאדה, ״דיאדה – בית מלידה להורים ולילדים״ ומכללת דיאדה, וממייסדות התנועות ״נשים קוראות ללדת״ ו״ארגון המניפה״. היא כותבת ספרים, סיפורים, שירים, קלפים טיפוליים ופוסטים שזוכים לאהדה. חתומה ביחד או לחוד על הספרים: ״טבעי ללדת – המדריך המקיף להיריון וללידה״, ״השמים של סבא״ ו״פוסט-קורונה״, כמו גם על קלפי מוכנה וקלפי הלב. בעלת תואר שני בבריאות הוליסטית מאוניברסיטת לסלי, מטפלת ותיקה ברפואה משלימה שפיתחה טכניקות טיפוליות ייחודיות לעבודה עם נשים סביב מעגל הפריון. פועלת לקידום זכויות הפרט של בני אדם ובעלי חיים. מתגוררת ביפו.

״פוסט קורונה הוא לא ספר רגיל גם משום שהמסע להחלמה של גילה משולב, בתכי רקמה עדינים, עם מסע החיים שלה, עם דרך החסד שבה בחרה לחיות, עם המפגשים האישיים עם חולי ומוות, עם החלמה ועם ריפוי, ועם הקסם של הבאת חיים לעולם. גילה רונאל היא באמת מאמא, כמו שקרא לה ד"ר מולא – היא נחשבת לאימא של הדולות בארץ, ומנשות המקצוע המובילות בארץ בתחום ההיריון והלידה זה כשלושים שנה.

המטען המיוחד הזה משתקף בכל בחירה שעשתה לאורך ההתמודדות עם המחלה, החל במטפלים שיסייעו לה, וכלה בטיפולים הרפואיים, שמפורטים בספר לא מתוך המלצה להתנהלות רפואית כזו או אחרת, אלא כדרך לחלוק אותם עם אחרים ולהביע את ההשקפה ואת הרוח שמכוונות אותה, דרך מיוחדת שמסרבת ליפול אל תוך המשבצות של 'רפואה קונבנציונלית' או 'רפואה טבעית', ושמאמינה, כפי שכתבה ד"ר מיכל הרן, שהאחריות על בריאותנו היא בידינו, ורק אנחנו צריכים להחליט על מה שנכון עבורנו.

אבל בעיקר, בעיניי, הוא לא ספר רגיל, משום שהוא שזור בכל כך הרבה חסד וחמלה. הוא מעביר הלאה, גם במובן הרוחני, אבל גם במובן הכי מעשי, את החסד של הידיים שהושטו לעזרה ומשו אותה ממעמקים, ומעניק תקווה לטוב שבעולם, לכך שגם ברגעים שבהם נדמה שהחושך מוחלט, החסד קיים".

ד״ר יפה שי-רז, עיתונאית ומרצה לתקשורת.

 

"פוסט-בוק על פוסט-קורנה הוא חלוץ של ז׳אנר חדש של כתיבה, הראשון מסוגו למיטב ידיעתי, בו הסיפור האישי משוחח עם הקוראים, כמו פוסטים ברשת חברתית. אינטימי, קרוב, רגיש. באופן חושפני גילה משתפת אותנו במאבק מאתגר ברמה של חיים ומעבר להם, שהוא סיפור המסגרת של מכלול הסיפורים השונים, ובו יש משברים והתגברות, מאבקים ותקווה, אהבה ואמונה. סיפורה של גילה אישי כל כך, וגם לא פחות מזה אוניברסלי, ואנחנו הקוראים יכולים למצוא בו את עצמנו וגם כמו לשוחח עם גילה וללמוד מסיפורי חייה החכמים  וממאבק החיים שלה, וגם ליהנות ממתכונים שמחים. מומלץ בסובייקטיביות מלאה".

פרופ׳ נתי רונאל, קרימינולוג קליני, מטפל, סופר.

מגיבים על פוסט קורונה

״אני שמחה לכתוב מילים אלו לספרה של חברתי ועמיתתי גילה רונאל.

גילה בספרה מביאה את סיפור מסעה במחלה. את תיאור המחלה והמאבק להחלמה פיזית נפשית ורוחנית, כאישה שבדרך חייה תמיד השתלבו ידע ודרכי מרפא עם מסע האדם כאדם. במחלתה התבהר הצורך במאמץ להחלמה פעילה עם שילוב הבהיר לה, של פניה לכוח עליון .

בספר זה מצאתי נגיעה מחממת לב של "דע מאין באת".

הרי הן הסבתות והאם היחודיות ודרכן... ודרכה שלה עד עתה ... "ולאן אתה הולך" דרכה כתמיד להביא פירות מסעה המשמעיותי במחלה ותובנותיה בעזרה חאחרים, ביום יום ובספר זה.

אני שמחה שמסע זה במחלת הקורונה, המאתגרת אותנו אחרת משידענו, הניב ספר זה לטובת כולנו

דר ליאורה אוריאל, רופאת משפחה ורופאה אנתרופוסופית.

ההפתעה הייתה המוטיב החזק ביותר בתחילת המחלה המשונה הזו. אחר-כך הגיעו הגילויים והחיפושים אחרי דרכי החלמה מתאימות והתובנות. ההפתעה הייתה גדולה, כאילו אחרי כשנה וחצי שהווירוס מסתובב בעולם, הוא לא עלול להגיע לפתחנו. גברת קורונה הגיעה ולימדה אותי כמה שיעורים על עצמה ועל עצמי, על התמודדות ועל בחירה.

                                                        גילה

bottom of page