top of page

קליניקה הוליסטית

גילה רונאל משלבת בעבודתה בליווי, יעוץ ואימון את עולמות הגוף והנפש, שואבת את הידע שלה מקריאה ומלימוד כמו גם מניסיון טיפולי רב שנים ועבודה עצמית מתמשכת.

מפגשי רפואה משלימה

טיפול משולב לפני לידה – טיפול שפותח על ידי גילה רונאל המשלב מספר טכניקות טיפוליות ומבוסס בעיקר על שיאצו וכן ארויגו, אוסטאופתיה, רפלקסולוגיה, איזון אנרגטי ועבודה עם נשימה והרפיה עמוקה. מטרת הטיפול להכין את גוף האישה לקראת הלידה - לשחרר רצועות, להגמיש מפרקים, לאזן את האגן ולהניע את זרימת האנרגיה. טיפול לפני לידה מומלץ לכל אישה לפני לידה, גם אם אינה חווה כאבים או בעיות מיוחדות. הטיפול מעניק תחושת הרפייה וקלילות נעימה.

טיפול "היפוך" לפני לידה

טיפול שנועד להעניק לעובר את התנאים המקסימליים להתהפך בכוחות עצמו, אם הוא לא עשה זאת עד שבוע 35. הטיפול מתחלק לטיפול גוף, בו מתבצע שחרור לעצמות האגן ולרצועות ולשרירים וכן עבודה עם מוקסה – הבערת "סיגר" סיני בנקודות דיקור ולחיצה מסוימות המסייעות, לפני המסורת הסינית והמחקרים המודרניים להיפוך העובר. כמו כן, יינתנו הנחיות לתרגול תרגילים מסוימים המגדילים את הקטרים הפנימיים באגן ומסייעים לתינוק להתהפך לתנוחה הרצויה – ראש למטה.

טיפול "זירוז" לפני לידה

טיפול המשלב לחיצות בנקודות אנרגטיות הידועות ברפואה הסינית והיפנית כמעודדות לידה, שחרור האגן, עבודה עם דמיון מודרך ואיזון אנרגטי. כמטפלת מוסמכת ובכירה בשיאצו וכמטפלת בשיטת ארויגו, נעזרת גילה בידע ובניסיון שנצבר על ידה במהלך השנים כדי לבצע את הטיפול בעדינות ובמקצועיות.

טיפול משולב לאחר הלידה

טיפול זה שפותח על ידי גילה רונאל, מבוסס על קאטה בסיסית מעולם השיאצו שאליה נוספה עבודה אנרגטית המאזנת את הגוף ואת הנפש לאחר הלידה, וכן כלים משיטות טיפול כגון אוסטיאופטיה וארויגו. הטיפול נערך החל משבוע לאחר הלידה במידה והאישה חשה שהיא זקוקה לאיזון אך גם במקרים של מה שנראה כמחסור בחלב, חולשה מיוחדת ועוד. החל מחמישה שבועות לאחר הלידה, ניתן לשלב גם טקס איסוף עצמות הלקוח מתרבות הריפוי המקסיקנית העממית, שמעניק לאישה תחושת אחזקה וקרקוע.

סובאדה במעגל חיי האישה ובהריון

שיטת טיפול שפותחה על ידי רוזיטה ארויגו ומבוססת על ידע עתיק של בני שבט המאיה. ידועה גם בשם: "עיסוי רחם". הסובאדה, לשעבר ״ארויגו״, מתבצע בשכיבה על מיטת טיפולים, כאשר המטפלת מעסה בעיקר את הבטן ואת הגב התחתון ובכך משחררת סטגנציות (התקעויות) של דם ולימפה, שרירים ורקמות חיבור, מערכת העצבים וצ'י (אנרגיה על פי הרפואה הסינית). הסובאדה מטפל במגוון תופעות כגון הפרעות במחזור החודשי על שלביו ומופעיו, אי פריון, גיל המעבר וכן הפרעות עיכול, כאבים לא מוסברים באגן ובגב התחתון ועוד. המטפלת בשיטה מלמדת את המטופלת עיסוי עצמי, כך נשמר האפקט  גם בין  מפגשים בין המטפלת והמטופלת. לשיטה הישגים והצלחות יפות במגוון התופעות שדובר בהן. סובאדה מתאים לנשים בכל מעגל חייהן. גילה היא מטפלת מוסמכת בשיטה כולל ארויגו לתקופת ההיריון.

הכנה לקראת לידה

מפגשים מותאמים אישית, הן במספר והן בתוכן. התוכן נוגע בנושאים השונים והמגוונים של ההכנה ללידה - מידע עדכני, שימוש בתנועה ובתנוחות להקלה בשעת צירים, לימוד נשימה, הרפיה ודמיון מודרך, הנקה, הכנה רגשית ללידה ולהורות, כלים מתחום העיסוי והשיאצו לליווי בלידה ועוד. 

תוכן המפגשים מותאמים לצרכים האישיים של האישה ומי שמלווה אותה.

  • שלושה מפגשים המיועדים לנשים/זוגות לפני לידה ראשונה.

  • מפגש אחד או שני מפגשי ריענון לקראת לידה נוספת.

​הכנה לקראת לידת בית

הכנה ללידה בבית, תוך כדי התמקדות בהתמודדות האישית של האישה/זוג בסביבה ביתית. לגילה רונאל ניסיון של כעשרים שנה  בליווי לידות בית והיא ערה לצרכים ולתהליכים אותם עוברת האישה ומי שמלווים אותה.

ריקוד הלידה

מפגש להכנה ללידה מדיטטיבית בתנועה.

ריקוד הלידה – שיטה שפותחה על ידי גילה רונאל מתוך ניסיונה רב השנים והתבוננותה העמוקה בנשים בזמן לידה ושצוברת תאוצה אצל נשים שבאות במיוחד ללמוד את השיטה הפשוטה והיעילה הזו, שמסייעת להן להתמודד עם החששות שבלב, חוסר הביטחון בגוף ומעניק להן אמונה שהן יודעות ללדת. ריקוד הלידה מלווה את האישה בכל שלבי הצירים ובחיים.

מפגשי עיבוד חווית לידה

לא מעט נשים מסיימות את הלידה שלהן כשהן חשות שלא רק שלא הייתה זו החוויה שייחלו לה, אלא שהן מרגישות פגועות, לעיתים "מרומות" ואף תחת טראומה. האכזבה מהלידה, מהליווי שציפו לו ואפילו מהמפגש עם התינוק, מותיר נשים רבות עם משקעים כבדים. מפגשי עיבוד חווית הלידה מיועדים "לאוורר" את החוויה של האישה (ולפעמים של בן/בת זוגה) על ידי סיפור הלידה, תמלול החוויה ועבודה באחת השיטות הנוגעות בעולמות הגוף והנפש.

העבודה נעשית באחת משיטות שפותחו על ידי גילה רונאל: מסע הגיבורה ו – Holistic Integration

וכן במודל שפותח על ידי פרופ' מולי להד ומר מיקי דורון – See Far CBT המיועד לעבודה עם חוויות טראומטיות. המיפגשים רלוונטיים גם למי שעברו לידה שקטה.

ליווי ואימון הוליסטי לקראת לידה

מפגשי האימון מיועדים ללוות אישה בדרכה הייחודית לקראת הלידה, תוך כדי עבודה ספציפית על אבני דרך המתאימות לה. בשיטת ליווי זו, עוברת גילה עם האישה שלבים בתחום הרגש והנפש, שמיועדים להביא אותה למוכנות מרבית לקראת הלידה, עבודה עם חוזקות ועם משאבים, הקטנת חששות, הזזת מכשולים ומציאת נקודת אחיזה פנימית,  איתנה שניתן להישען עליה.

דרך הדולה

ייעוץ פרטני.  מפגש הדרכה וייעוץ פרטני לדולות בכל שלבי עבודתן. מיועד לדולות מתחילת המעוניינות לקבל הדרכה, עידוד והכוונה בתחילת דרכן כמו גם לדולות ותיקות המתמודדות עם עומס ועם שיגרת עבודה מורכבת מבחינה אישית ומשפחתית.

מפגשי אימון במעגל החיים

מפגשי האימון והליווי במעגל החיים מיועדים לא-נשים שנמצאים בצמתי חיים משמעותיים כגון בחירות או החלטות חשובות או סביב משברי חיים כמו חולי או מוות של קרובים ויקרים. מפגשי הליווי והאימון מסייעים לאדם לעבור את משבר חייו או את שלב הבחירה שלו כאשר הוא מחוזק ומועשר בכלים מעולמות הרוח והמעשה. גילה רונאל היא מאמנת מוסמכת בגישה פסיכולוגית מטעם בית הספר לעבודה סוציאלית בת"א.

bottom of page