top of page

טבעי ללדת

בספר דרים זה לצר זה ובטבעיות גמורה, מרקחות צמחים, חליטות עשבים, מתכונים טבעיים ומידע עדכני על אפידורל, ואקום וניתוח קיסרי. כולם כאחד, נועדו ליצור סך שמהווה תשובה לכל מי שמתלבטת, לכל מי שמעוניין ללמוד יותר, לכל מי שחושב שבסקאלת הצבעים יש שחור או לבן אבל שוכח לעיתים את צבעי הביניים.

טבעי ללדת הוא ספר שאינו מטיף. הוא מלמד, הוא מציע ויש בו כבוד גדול לבחירה באשר היא.

את מירה ארצי פדן הכרתי בקורס מדריכות הכנה ללידה, היסטוריה רחוקה. אני כבר עבדתי מספר שנים כדולה וקורס המדריכות היווה השלמה משמעותית למקצוע. התקרבנו והתחברנו. שתינו היינו ה"טבעיות" של הקורס ומצאנו שפה משותפת, החברות בינינו התהדקה ואף  ליוויתי אותה בלידה השלישית שלה, לידת בית קסומה. כאשר באתי לבקר את מירה לאחר הלידה, אמרתי לה שנתי כל הזמן אומר לי שאני צריכה לאגוד את הידע שיש לי בספר, מירה אמרה שניר אומר לה דברים דומים. כך נזרע הזרע. כארבע שנים עבדנו על הספר כאשר במהלך המסע צירפנו ככותבת שלישית את עלמה כהן ורדי, חברה ועורכת ספרותית שתרמה מכישרונותיה הספרותיים והנשיים לסך הכל כך נפלא שמוכר וידוע היום כ'טבעי ללדת'.

טבעי ללדת הפך לספר שנשים וגברים כאחד קוראים ומוצאים בו קודם כל שקט. לא מזמן אמרה לי הריונית שפגשתי בדיאדה: "כשאני רוצה להירגע, אני קוראת ב'טבעי ללדת'."

הספר נכתב מתוך אהבה לנשים ולמי שאיתן, לתינוקות ולתהליך הלידה. הוא נכתב מתוך ידע שנלמד ושנצבר כמו גם מתוך ניסיון ומפגש עם מי שעוברים את התהליך, אלו שפוסעים בשביל שתחילתו נודעת ומהלכו - הפתעה אחת גדולה!

'טבעי ללדת' מציג את סך הגישות המיילדותיות כאשר הוא נותן כבוד רב לתהליך כפי שהוא בטבע. התהליך הפיסיולוגי הישן נושן, זה שמאפשר לנשים ללדת בחדר לידה כמו בבית או בלב ליבו של ג'ונגל או מדבר רחוק אלפי קילומטרים מכאן. הוא מכבד את בחירותיה של האישה ומציג לה את האפשרויות הרבות בהן היא יכולה לבחור מתוך ידע נלמד וגם מתוך ידע פנימי – אינטואיציה.

מגיבים על טבעי ללדת

קראתי את הספר ולדעתי הספר הוא למעשה אנציקלופדיה מכובדת הסוקרת את כל תהליך ההיריון הלידה והתקופה שאחריה באופן רציני ומותאם לישראל.
העיצוב הגרפי של הספר יפהפה אסתטי ונעים מאד לקריאה. השוליים הרחבים מנוצלים להערות ותוספות חשובות.
למרות שמו אין לספר דווקא אוריינטציה טבעית והוא מהווה מקור מידע גם לנשים המעוניינות באפשרות הטבעית וגם לאלו שמעוניינות לדעת אפשרויות אחרות הספר כתוב היטב בשפת בני אדם ומאד נהניתי לקרוא בו כלולים בו גם כמה קטעים של כותבים חיצוניים בעיקר אהבתי מאד את הרהוריה של אניטה תמרי על אפידורל.

יצירת מופת לתלות על הקיר בקיצור ספר שכדאי שיהיה על המדף.

נועה

ספר מצוין. עיינתי בספר בצורה מעמיקה ככל שיכולתי וגם נתתי ליולדת בדרך לקרוא ולקבל משוב והמשוב היה מצוין ההרגשה היא בעת הקריאה כמו ניהול שיחה והקריאה "זורמת" כדברי הקוראת. גילה כותבת כמו שהיא מדברת וזה עושה את הספר מאוד נעים. בהצלחה. אורנה, מיילדת

אתמול עיינתי בספר בסטימצקי. מעלעול נראה אחלה ספר! בגלל השם החלטתי דווקא לקרוא את הפרק על לידות מכשירניות וקיסרית. למה? דווקא בפרקים האלה יש סיכוי לספר להיות פחות "מוצלח" - זהו שלא!!! הספר מקור מצוין לאינפורמציה כתובה באופן בהיר מעוצב נפלא מלא בהמון טיפים.

ר.

"טבעי ללדת" גילה רונאל, מירה ארצי-פדן, עלמה כהן-ורדי הוצאת 'כתר'

חדש, חדש - ספר כרומו מעוצב בעיצוב רך וחדשני מכיל אינפורמציה עדכנית  על ההריון והלידה. משלב בין 'טבעי' ו'קונבנציונלי' באופן שאינו מאיים על אף אחת ומעודד את הבחירה בלידה מתוך ידע. מי שמלווה את האישה יכול להיעזר בטכניקות לעיסוי, הרפיה ונשימות. הספר גדוש ב'טיפים' שהיו חסרים לנו בהריונות שלנו – מה לעשות עם הבחילות, הטחורים והאנמיה, מתי איך והאם להשתמש במשככי כאבים ואפילו על התקופה שאחרי – הנקה, אמבטיות  ועיסוי תינוקות.

"הספר שיסמן מחדש את גבולות האוטונומיה של האישה על גופה"

רותי זוארץ ידיעות אחרונות

20.2.02

 

"אילולא הספר " טבעי ללדת" לא הייתי מצליחה להתמודד כמו שהצלחתי. צלחתי את רוב הלידה לבדי תוך כדי קריאה בספר על שלב הלידה"

י. יולדת

bottom of page